Ankara Bahçe Duvarı

Ankara Bahçe Duvarı

 

Ankara bahçe duvarı müstakil bir evin ya da bir sitenin bahçeye ve güvenlik bakımından bir bahçe duvarına sahip olması bir bakıma orda yaşayan insanların daha şanslı olduğunu gösterir. Beton yığınlarının arttığı şu günlerde doğa ve yeşile hasret kalan kişiler için bahçeli ev alternatifleri oldukça cazip gelmektedir. Bahçenin yanı sıra bahçenin dizaynı, peyzaj çalışması da çok önemlidir. Özellikle çocuklarınızın daha rahat oynayabilmesi, dışarıda ki kötü etkenlerden korunabilmesi açısından bahçe duvarı bahçenin olmazsa olmazlarındandır. Bahçe duvarları yapılırken binanın ya da sitenin mimari yapısı ile uyum sağlaması gerekir. Mimari açıdan ele alındığında bahçe duvarları beton, taş, yığma, metal, ahşap, plastik gibi farklı malzemeler kullanılarak tasarlanabilir. Bu malzemeler sayesinde evinizin mimarisi ile uyum sağlayacak, duvarın arka kısmında kalan her şeyden korunmanıza yardımcı olacak şık ve albenisi olan bahçe duvarlarına sahip olabilirsiniz.

Bahçe duvarı yapımı oldukça zor ve disiplin gerektiren bir çalışmadır. Alanında uzman duvar ustaları tarafından yapılması en uygunudur. Bahçe duvarının birçok aşaması vardır. İlk önce evin mimarisine uygun olacak bir tasarım kâğıda dökülür. Daha sonra bahçe duvarı yapımı için gerekli tüm malzemeler temin edildikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Tüm bu aşamalarda oldukça titiz bir çalışma yürütmek gereklidir. Aksi takdirde hesaplamalarda, alınan ölçülerde yanlışlık yapılırsa Ankara bahçe duvarı yapımında yamukluk vs. gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Bahçe duvarı uygulamasında klasik tarzda ki bahçe duvarlarının tasarımlarını tercih edebileceğiniz gibi modern, tarzınızı ön plana çıkaracak bahçe duvarı tasarımlarını da seçebilirsiniz.

Beton duvar yapımında dikkat edilmesi gerekenler

 

Ankara bahçe duvarı yapımı sanatsal bir anlam taşır. Ankara bahçe duvarı esnasında kullanılacak malzemeler ve işçiliğin kaliteli olması çok önemlidir. Ankara bahçe duvarı tamamlandıktan sonra herhangi bir kişi karşıdan baktığında duvarın teknik yapısı hakkında bir yorumda bulunamaz fakat işçiliğine bakıldığında duvarı yapan kişinin duvarı dengesiz ve yamuk bir şekilde ilerlettiğini fark edebilir. Duvarın yamuk bir yapıya sahip olmaması ve dengeli olması için köşe kısımlarının birbirini karşılaması gerekir. Bahçe duvarınızı yaptırırken malzeme seçimine dikkat etmeniz çok önemlidir. Duvarın demir kafeslerinin yamuk bir yapıya sahip olması beton döküldükten sonra kalıbın şeklini aldığından yamuk bir duvar çıkmasına sebep olur. Duvar yapımı tamamlandıktan sonra duvarın üzerinde kırılma, açılma, çatlama olmaması için bir ay kadar düzenli bir şekilde sulama yapılması gerekir.

Ankara Beton Duvarı Yapımı

 

Ankara beton duvar yapımı sırasında betonun daha hızlı kurumasını sağlamak için molümer maddeler kullanılabilir. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda inşaat sektöründe betonun hızlı kurumasını sağlayan molümer maddeler aktif olarak kullanılmaktadır. Bu malzeme sayesinde hem zamandan tasarruf sağlanır hem de inşaat daha hızlı bir şekilde tamamlanır.

Su, nem, sıcaklık değişimleri betonu etkileyen etmenlerdir. Bu etmenlerin fazla olduğu bölgelerde ki inşaatların etmenlerden en az şekilde etkilenmesi için iklim ve bölgelere özel beton malzemesi üretilmeye başlanmıştır. Beton malzemesi üretilirken piyasanın talepleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Ustaların talepleri doğrultusunda farklı beton desenleri, farklı kalıplar, farklı tasarımlar hazırlanarak en kısa sürede yerine teslim edilmektedir.

Bahçe duvarı nasıl yapılır?

 

Ankara bahçe duvarı inşaatına başlanmadan önce duvarın yapılacağı yer ile alakalı bir proje tasarısı hazırlanır. Ölçüler alınır. Gerekli malzeme seçimi ve temini yapılır. Bahçe duvarı için proje tasarısı yapılmasının temel amacı sonradan oluşabilecek çatlama, düşme, çökme, eğilme gibi eylemlerin önüne geçmektir. Aynı zamanda proje tasarısında Ankara bahçe duvarı temelinin kalınlığı, derinliği, temel için kullanılacak demirin miktarı ve ölçülerinin hesaplaması yapılır. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra temelin atılması için kalıp kurulumu gerçekleştirilir. Temel ve duvarı desteklemeye yarayacak sütun kalıplarının inşası yapılır. Beton mikserleri kullanılarak temel kalıpları doldurulur ve doldurulan betonlar kurumaya bırakılır. Beton kuruma işlemi tamamlandıktan sonra kalıp sökümü yapılır. Betonun dayanıklılığı test edildikten sonra kaba duvar betonu çalışmalarına başlanır, beton dökülür ve tekrar kurumaya bırakılır. Beton kuruma işlemi tamamlandıktan sonra kalıp sökümü yapılır. Temel ve sütun arasında ki kalıp bağlantıları kontrol edilip herhangi bir bozukluk olup olmadığı tespit edilir.

Ankara Desenli Bahçe Duvarı

 

Bahçe duvarının ana kısmı yapıldıktan sonra seçtiğiniz desenli bahçe duvarı kalıplarının kurulumu yapılır. Kalıpta yer alan desenlere göre dökülecek çimentonun inceliği, kalitesi ayarlanır. Burada ki amaç kalıpta yer alan deseninin duvar üzerine en ince ayrıntısına kadar net bir şekilde çıkması gerekmektedir. Fakat çimentonun inceliği çok ince olursa ana duvarın gövdesine eklemlenmesi daha zor olur. Sonucunda kalıptaki desenin katmanı duvardan atmaya başlar.

Desenli bahçe duvarının yapımı ustalık gerektiren, zor bir iştir. Ankara bahçe duvarı tamamlandıktan sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için işinin ehli, işinin kalitesini ortaya koyan firmalar ile çalışmak gereklidir. Desenli bahçe duvarınızda ki desenler zaman geçtikçe parçalanmaya, dökülmeye başlamışsa bu durum işçiliği yapan kişilerin çimento karışım oranını dengeli tutturamamalarından kaynaklanır. Desenli bahçe duvarı için kurulan kalıplar içine beton mikseri yardımıyla tekrar doldurulur ve kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra kalıp sökümü yapılır ve bahçenizin zarif, estetik görünümü ortaya çıkar.

Ankara bahçe duvarı fiyatları

 

Farklı yapı türlerine sahip olan beton günümüzde Ankara bahçe duvarı yapımında kullanılmaktadır. Bahçe süslemeleri, desenli bahçe duvarları şimdilerde çokça tercih edildiğinden bahçe duvarı yapan firmalar artış göstermekte ve aralarında bir rekabet söz konusudur. Bundan dolayı Ankara bahçe duvarı fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalar metrekare bazında fiyat tarifesi uygularken bazı firmalarda vermiş oldukları hizmetin kalitesi, referanslarını göz önünde bulundurmakta ve firmanın değerlerinin düşmemesi için adına yüksek fiyat tarifesi uygulamaktadır. Ankara bahçe duvarı fiyatlarının firmadan firmaya farklılık göstermesi müşteriler için bir avantaj sayılabilir. Farklı fiyat tarifeleri sayesinde müşteriler firmaların vermiş oldukları teklifleri değerlendirerek bütçelerine uygun fiyat teklifini tercih edebileceklerdir.

Ankara bahçe duvarı fiyatlarını değerlendirirken firmaların bünyesinde yer alan ekibin ne kadar deneyimli, alanında uzman olduğunu araştırmanız betonun desenli duvar kalıplarına döküldükten sonra kalıptan çıkarılması sırasında şekillerin hasara uğramaması, şekillerin bozuk çıkmaması açısından çok önemlidir. Bu sayede hem kaliteli bir firma ile çalışacak hem de bütçenize uygun olacak bir bahçe duvarına sahip olacaksınız. İşin içine kalite girdiğinde firmadan firmaya fiyat farklılıkları görülmektedir. Yaptırmak istediğiniz bahçe duvarına göre firma ile iletişime geçerek fiyatlar konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Firmaların fiyatları farklılık gösterdiği gibi hizmetleri de farklılık göstermektedir. Ankara bahçe duvarı fiyatları genel olarak ölçüye göre belirlenir. Yaptıracak olduğunuz bahçe duvarının ölçüsünü tam olarak belirleyip belirlenen ölçü dâhilinde fiyat tarifesi sunulmaktadır.

Fiyatı etkileyen başka bir unsur da tasarımdır. Tasarımlar belirlenen ücretin üstünde de bir ücrete de mal olabilir. Bu iki unsur göz önüne alınarak firma tarafından tam bir fiyat tarifesi verilebilir.

Bahçe duvarı yapımının belli başlı avantajları vardır. En önemli avantajlarından biri de güvenliğin sağlanmasıdır. İçinde bulunduğunuz alanı, binayı dış etkenlerden koruduğu gibi etrafta ki yerler ile sınırların belirlenmesini sağlar. Bunların yanı sıra göze hitap eden, farklı bir görsellik oluşmasını sağlar. Bahçe duvarlarınızın uzun yıllar dayanıklı ve kaliteli olması ancak uzman bir firmanın uzman bir ekibi sayesinde mümkün olabilir.

ankara bahçe duvarı

12 Responses

 1. Susamuru

  Yapılacak iş ankara bahçe duvarı olduğunda en güvendiğim web sitesi ankarabahceduvari.net. Firmaya bu kadar fazla güvenmemin başlıca nedeni tamamen profesyonel çalışanlarının bulunuyor olması. Ayrıca whatsapp üzerinden kendilerine yazdığınızda anında cevap alabiliyorsunuz. Ankara bahçe duvarı sitesinin solunda yer alan whatsaap butonu ile kolay bir şekilde site sahibine ulaşabiliyor ve işlemlerinizi kısa sürede halledebiliyorsunuz.
  Ankara bahçe duvarı fiyatları hakkında sitede bir bilgi yer almıyor. Çünkü fiyatlar sizin yerinize göre değişiyor. Bu yüzden firma ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Sizin yerinize göre fiyat çıkartıyorlar.

  • admin

   Firmamıza güvenmiş olduğunuz için size teşekkür ederiz. Umarız daha fazla çalışma imkanı buluruz.

 2. Melvinviabs

  Yeni sitemizde bu firma ile çalışma yaptık oldukça başarılı bir sonuç meydana geldi.

 3. Faruk Yılmaz

  Ankara bahçe duvarı fiyatları hakkında sitede bir bilgi yer almıyor. Çünkü fiyatlar sizin yerinize göre değişiyor. Bu yüzden firma ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

 4. Mustafa Yıldız

  Kaliteli malzeme ve kusursuz işçiliği. Son derece güvenilir profesyonel bir çalışma anlayışı ile tereddütsüz tercih edebileceğiniz bir işletme.

 5. Hakan Kutlu

  Ankara gölbaşında ikamet etmekteyim 2000 metre kare arsam var çevredeki arsa sahipleri yaptıkları işi görerek iletişim kurdum ve gayet işinde profesyonel ve Çalışma sistemleri ile beni hiç bir şekilde yormadan işlerini yapıp teslim ettiler. İşin ehli ve güvenilir firma arıyorsanız hiç bir yere bakmayın …

 6. Mustafa korkut

  Ankara çankaya daki binamızın bahçe duvarları çok eskiydi ve yıkılmaya başlamıştı okul ile yanyana binamız bunun için nasıl bi çalışma yaparsınız. Yaklaşık uzunluğu 100 m var yükseklik 2 m acil fiyat ve ne zamanda teslim edilir. İy çalışmalar

  • admin

   Teşekürler Mustafa bey ile görüşüldü keşif yapıldı en uygun zamanda işini teslim edeceğiz.

 7. Ersan yavuz

  Sayın Yetkili,

  Yaklaşık 300 m2 lik bir bahçe Duvarı için ve kilit taşı yaptırılacak, 6 cm lik gri taş olacak, ortada kırmızı taşlardan baklavalar olacak. Bahçeye tesviye verilecek, kapalı otopark için araç giriş çıkışına uygun ayarlama yapılacak, yaklaşık ne kadarlık bir maliyet çıkar? Bilgi vermenizi rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir