Ankara subasman yapımı

Kategori: Ankara bahçe duvarı | 0

Ankara ve bütün semtlerinde su basman işi yapan firmamız istediğiniz ölçüler ve boylarda yapmaktadır. Ankara subasmanı işinde genellikle yapılacak olan temelin çapı ve terazisidir.

Su basmanı yapılmadan önce arazi şartı çok önemlidir tamamen arazı şartına göre yapılmadır aksi takdirde düzgün bir işçilik olmaz ve yapılacak yapının su basmanı tam oturmaz buda yapıyı tehlike altına sokar. Yapılacak temelin zemini teraziye alınarak ve 4 köşeye kazık çakılmalıdır bu kazıları çapraz olacak şekilde metre ile çapını almak gerekir çapı düzgün bir şekilde almak çok önemlidir. Çapının aldıktan sonra hortum terazi ile üst kodunu ayarlanıp kalıplar çakılır. Kalıp çakılma işlemi tam bitmeden içerisinin dolgusu yapılmalıdır bunlar taş dolgu malzemesidir. Dolgu işleminin ardından kalıp işi ve tuvalet gideri ve mutfak giderlerinin boruları konulmalıdır. Beton atma işlemi gerçekleşir ve üstüne düzgün bir şekilde mastar ile düz hale getirilir. Kalıp 3 gün sonra sökülür ve üzerine istediğiniz yapıyı yapabilirsiniz.

İşiniz Ankara’da ve buna benzer işiniz varsa hemen bizimle iletişim kurup keşif veya masraf hakkında detaylı görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir