Desenli beton bahçe duvarı ankara

Kategori: Ankara bahçe duvarı | 0

Beton ile yapılan bahçe duvarın ömrü uzun yıllar bozulmadan kendini korumaktadır. Günümüzde beton santralleri oldukça denetimli ve işinde uzman mühendislerle çalışmaktadırlar. Ayrıca elektronik bilgisayar ortamında kontrollü ve istenilen oranlarda bir araya getirilen malzemelerin, beton santralında karıştırılmasıyla üretilmektedir. Hazır betonu, şantiye sahasında elle ya da betoniyerle karıştırılarak hazırlanan betondan ayıran temel unsur, hazır betonun modern tesislerde bilgisayarlı son teknoloji makinelerle üretilmektedir. Hazır betonda aranacak nitelikler TS EN 206-1 ve TS 13515 standartlarında yer almaktadır. Bu şartlar altında zaten beton üretimi yoktur beton kalitesi ile desenli beton duvarın önemi nedir. Beton ne kadar kaygan ve ne kadar güzel ince çakıllı olursa desen o kadar temiz çıkmaktadır.

Desenli beton duvar yapımı Ankara

Desenli beton duvar yapmadan önce arazi şartlarına göre temel kazma işlemi yapılır. Bu işlem ne kadar nizamı ve düzgün olursa Desenli beton duvar  o kadar nizamı ve düzgün olur. Temel kazma işlemi bitince demir donatısı yapılır ve sonra temel atma işlemi için beton ile temel komple dolar bunun üzerine elimizde bulunan çelik kalıplarımız ile terazili dökülen beton üzerine kalıplarımız kurulur.

Çelik kalıp içerisine beton atımı.

Çelik kalıplarımız kurulumu düzgün ve nizamı ve terazi işlemleri bittikten sonra beton arabası ve beton pompası ile kalıplarımız içerisine hiç su vermeden dökülür. Daha sonra desenlerin düzgün çıkması ve taşlı göz araları olmaması için vibrasyon uygulanır. Beton sıkışma işlemi bittikten sonra üstüne düzgün bir şekilde mala ile düzlenmesi yapılır. Daha sonra hava şartları göz önüne alınarak kalıp sökümü yapılır ve kalıplar ön kısma kurulum yapılarak devam eder. Sizin de Ankara’da desenli beton duvar işleriniz var ise hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir